Informace pro rodiče

25. ledna 2016 v 8:23 | Martin Macek |  Všeobecné informace
Nevím kolik zde chodí rodičů dětí, které se přihlásily do našeho tréninkového centra. Je to především starost vedoucích mládeže v těch oddílech, které zde mají své svěřence. Tyto stránky by se měly stát takovým všeobecným informačním systémem pro všechny. Co budu stíhat, budu aktualizovat, byť v podobě krátkých článečků.

Zatím je v centru přihlášených 27 dětí. U jednoho visí ještě otazník a možná se ještě dvě děti dodatečně přihlásí. Konečný počet by tedy rozhodně neměl přesáhnout 30 dětí, ale neměl by klesnou ani pod 25. Což je více než jsme očekávali, ale stále je lepší mít dětí víc než míň. Ostatní si myslím, že ještě vyčkávají a čekají jak celý projekt dopadne. Máme před sebou velký kus cesty a čeká nás velké množství práce. Především chci sdělit těm rodičům, kteří se šachami nejsou spjati a spíše jen své ratolesti v této "dušení disciplíně" podporují, aby si uvědomili, že ani tohle tréninkové centrum není všemocné a všespásné. Vše bude záležet na tom co si dítě z přednášek a výuky odnese, jak svědomitě a často se bude připravovat doma (a to i přesto, že má domácí úkoly do školy). A také jak silná bude jeho vůle něčeho dosáhnout. Na vás pak bude obrovská zodpovědnost v podobě důsledného dohledu nad tím, aby se děti svědomitě připravovaly.

V tréninkovém centru jim bude vytvořeno zázemí v podobě kvalitních trenérů a hráčů, kteří jim budou nápomocni při řešení různých šacových situací, vše jim bude vysvětleno, každá probraná látka s nimi bude zopakováná a uričtě s nimi budou prováděny rozbory odehraných partií, nejen mezi sebou v centru, ale určitě se najde prostor i na rozbory partií odehraných za svůj klub či z individuálních soutěží.

Vše budou mít o to snažší, že tím že se rozdělily do skupin, půjdou v jednotlivých skupinkách stejným tempem a budou probírat stejné učivo. Každá skupinka však pojede dle osnov, které jsou určeny právě pro konkrétní znalosti této skupiny do které bylo dítě zařazeno. Tím, že nám vzinkl velký počet dětí v té prostřední skupiny, bylo rozhodnuto o přijetí dalších trenérských posil a to členů ŠK Vacenovice - Jiřího Neduchala a Martina Londina, který by tento týden měl složit základní trenérské zkoušky.

Za cenu pouhých 100,- kč za jeden tréninkový kurz dostanou děti kvalitní výuku, přednes a materiály ze kterých pak budou moci doma čerpat. Rovněž řada mateirálů bude zveřejněna na tom blogu. A já pevně věřím, že se nám podaří tento první kurz v roce 2016 dotáhnout až do konce. A až budeme v prosinci 2016 hodnotit, budeme všichni spokojeni.

A ještě na jednu důležitou věc jsem zapoměl: Je potřeba vzít v potaz, že ani po 2 nebo 3 schůzkách nestoupne rapidně výkonnost vašeho dítětě. To je proces dlouhodobý a pomalý. Ale věřte tomu, že třeba už v tom prosinci to bude znát a pakliže dítě u šachů vydrží, zcela jistě ti co jsou dnes ve skupině B, postoupí v tom dalším roce do skupiny A a pakliže se nám podaří centrum udržet věřím v to, že zde přilákáme i větší počet trenérů a děti bychom tak mohli rozdělit ještě do menších skupinek. Ideální by blyo 4-5 dětí na 1 trenéra. Současný stav při počtu 4 trenérů bude takový, že na každého vychází 7 dětí.

Jakékoli dotazy můžete směřovat přes komentáře na tomto blogu, nebo na email: sachyratiskovice@seznam.cz

Všem vám děkuji za pdporu a důvěru, kterou jste do nás vložili.

M.Macek
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.