Materiály k procvičování z 1. srazu - Martin Londin

11. února 2016 v 12:39 | Martin Macek |  Materiály k procvičování
Psát a vymýšlet něco co bylo nesčetněkrát popsáno a vymyšleno by bylo plýtváním času. A tak i trenéři v našem nově vzniklém tréninkovém centru používají materiály, které již dávno před nimi "někdo" vymyslel a řada z nich v době svého šachového mládí, z těchto materiálů také čerpala.

A jelikož jsem na tréninkovém srazu 6.2. nemohl být, požádal jsem trenéry aby mě poslali materiály ze kterých si lze probrané učivo zopakovat. Skupinu B1 měl na starost p. Martin Londin, který s dětmi probíral tzv. VAZBU. K tomu použil materiály, které jsou určeny pro různé úrovně trenérů. Předpokládám, že stihnul probrat jen malou část této obsáhlé učební pomůcky. Snad mě to ještě Martin upřesní, které úkoly či diagramy si mají děti doma zopakovat a procvičit.
Materiály jsou k dispozici na webu Šachového svatu - ZDE. A tak si děti můžou připomenout probranou látku. Mrkající

Probraná látka bylado str. 21 - úroveň"BACHAŘE"- tohle by měly děti do dalšího srazu znát. V případě nějakých nejasnstí v učivu se můžou kdykoli obrátit na trenéry.

Já jsem našel na jiném webu také jeden zajímavý materiál, který by možná stál za to si jej nastuodvat, aby děti lépe pochopily k čemu vazba slouží a jak ji v pratii využít. I ZDE je pár hezkých situací, které stojí za povšimnutí. Začíná to od kapitoly 13.2. a velmi hezké ukázky VAZBY jsou na diagramech č. 1 a 2.

Jakmile dostanu materiály od odstatních trenérů, hned je zde zveřejním. Úžasný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.